220

Pustka. Cisza.

Każdego dnia budzę się i wyczekuję jakiegoś znaku, że coś mogłoby się zmienić, że wcale nie musi być tak jak jest teraz i było przez ostatnich kilka lat. A jest coraz gorzej niestety i coraz ciężej jest mi unosić głowę do góry i udawać, że wszystko jest w porządku. To się chyba nazywa karma.

Wszyscy w życiu szukamy różnych rzeczy, ale jest taka jedna wspólna dla każdego. Wszyscy szukamy tej wielkiej miłości, chcemy dać się jej porwać, chcemy kochać i być kochanymi. Miłość nie jest prosta, wymaga wielu poświęcen, ustępstw, trzeba o nią walczyć i ją pielęgnować cały czas. Są fazy euforii i stagnacji. Są momenty, gdy serce pęka Ci z radości i takie w których pęka z bólu i jedyne co pozostaje to walić głową w ścianę z bezsilności. Generalnie wszystko jest łatwe tylko w teorii. Reczywistość jest bardziej brutalna.

No ale dobrze, ale jak poznać, że to prawdziwa miłość? Nie zawsze jest to takie oczywiste od samego początku. Nie zawsze jest tak, że trafia Cie już ta pierwsza strzała amora. Jak często ignorujemy znaki?

A co gdy już wiesz i spotkasz swoją wyśnioną wielką miłość, ale latami wciąż musisz przeskakiwać te ogromne kłody rzucane Ci pod nogi? Nie wszyscy są w stanie wytrzymać presję odległości, czasu i pojawiających się kolejnych niewiadomych. Co jest gdy czekasz na znak, ale znaku, że coś się zmieni, nie ma. I nie wiesz, czy kiedykolwiek się pojawi. I czekasz w nieskończoność, dzień za dniem, od ponad siedmiu lat.

I bywa, że jest lepiej. Życie jest tak absorbujące, tak ciekawe, wydarza się tyle różnych małych i wielkich rzeczy, którymi chcesz się podzielić, tylko nie masz z kim. I nie dlatego, że nikt Cie nie chce, że jesteś jakimś wyrzutkiem społeczeństwa. Niby można próbować układać sobie życie z kims innym, Ale jak, gdy Twoje myśli od rana do wieczora wciąż zajęte są przez tą wielką miłość, która lata temu skradła Ci serce i do podziału nie zostało już nic.

Pustka i wiecznie czekanie.

Może w przyszłym życiu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>